Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to procedura estetyczna, polegająca na wprowadzeniu małych dawek preparatów do skóry za pomocą cienkich igieł. Mezoterapię igłową można stosować w celu poprawy wyglądu skóry, likwidacji cellulitu, redukcji blizn i rozstępów, a także w leczeniu łysienia.

Podczas mezoterapii igłowej, igły wprowadza się w skórę na głębokości od 1 do 4 mm. Następnie podaje się preparaty, zawierające m.in. witaminy, minerały, aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Działanie mezoterapii igłowej polega na pobudzeniu procesów regeneracyjnych skóry, poprawie jej elastyczności, a także stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.

Kiedy wykorzystuje się mezoterapię igłową?

Mezoterapię igłową stosuje się w celu poprawy wyglądu skóry, likwidacji cellulitu, redukcji blizn i rozstępów oraz w leczeniu łysienia. Poniżej przedstawiam bardziej szczegółowe informacje na temat zastosowań mezoterapii igłowej:

  1. Poprawa wyglądu skóry – mezoterapia igłowa może pomóc w redukcji zmarszczek, ujędrnieniu skóry, poprawie jej elastyczności i kolorytu, a także w redukcji przebarwień.
  2. Likwidacja cellulitu – mezoterapia igłowa może pomóc w redukcji cellulitu poprzez stymulowanie krążenia krwi oraz pobudzanie procesów metabolicznych.
  3. Redukcja blizn i rozstępów – mezoterapia igłowa może pomóc w redukcji blizn i rozstępów poprzez pobudzanie procesów regeneracyjnych skóry oraz stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny.
  4. Leczenie łysienia – mezoterapia igłowa może pomóc w leczeniu łysienia poprzez wprowadzenie preparatów stymulujących wzrost włosów bezpośrednio do skóry głowy.

W przypadku zastosowania mezoterapii igłowej w celu poprawy wyglądu skóry, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach co najmniej dwutygodniowych, aby osiągnąć najlepsze efekty. W przypadku innych zastosowań, liczba i częstotliwość zabiegów może się różnić, w zależności od indywidualnego przypadku.

Mezoterapia igłowa – przebieg

Przebieg mezoterapii igłowej może różnić się w zależności od celu zabiegu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Przed zabiegiem mezoterapii igłowej zaleca się konsultację z lekarzem lub kosmetologiem, który oceni stan skóry i dobierze odpowiednie preparaty. Następnie należy przystąpić do oczyszczenia skóry i dezynfekcji miejsca, w które będą wprowadzane igły. Później pora na wprowadzenie preparatu. Igły mezoterapeutyczne wprowadzają preparat bezpośrednio do skóry na ustaloną głębokość, w zależności od celu zabiegu. Po wprowadzeniu preparatu, zaleca się wykonanie krótkiego masażu lub sonoforezy, czyli wprowadzenia preparatu za pomocą fal ultradźwiękowych. Dzięki temu preparat jest lepiej wchłaniany przez skórę. Po zakończeniu zabiegu należy oczyścić skórę i nałożyć krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Zabieg mezoterapii igłowej trwa zwykle około 30-60 minut, w zależności od rozległości obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Zaleca się również wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach co najmniej dwutygodniowych, aby uzyskać najlepsze efekty.